tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Co powinieneś wiedzieć przed złożeniem zamówienia na panele ogrodzeniowe?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Co powinieneś wiedzieć przed złożeniem zamówienia na panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenie to niedoceniony bohater wielu ogrodów, wyznaczający granice i wspierający rośliny. Zatem, jeśli jesteś przed wyborem jakie panele ogrodzeniowe wybrać, by wykorzystać ich potencjał w możliwie jak najlepszy sposób - nie szukaj inspiracji dalej niż ten artykuł.

Jak zapewnić panelom najlepsze warunki podczas montażu?Jeśli montujesz panele ogrodzeniowe, to im głębsze są ich słupki, tym lepiej. Powinny też być zabezpieczone betonem. Ważne jest, aby otoczyć zwłaszcza drewniane słupy betonem, aby nie miały kontaktu z mokrą glebą. Jeśli to możliwe, pod spód słupka warto umieścić też kamienie lub małą cegłę. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że beton na powierzchni został wygładzony, aby woda nie zbierała się wokół paneli ogrodzeniowych na poziomie gruntu.

Ile czasu zajmuje postawienie panelu ogrodzeniowego?


To tak naprawdę zależy od warunków gruntowych, bowiem większość czasu zajmuje kopanie dziur pod słupki, a samo ustawienie paneli to już pestka (o ile przyłożono się odpowiednio do punktu numer jeden). Jeśli grunt jest łatwy do wykopania, dwie osoby powinny być w stanie ułożyć ogrodzenie z paneli w ciągu ośmiogodzinnego dnia, ale trzeba przygotować się na dłuższe godziny robocze, jeśli grunt jest trudniejszy do wykopania.


Czy musisz naprawić lub wymienić ogrodzenie, jeśli panele poddają się na wietrze?
 

Najlepszy sposób postępowania zależy od pewnych istotnych czynników, które powinny Ci pomóc podjąć decyzję.

Na co patrzeć przed podjęciem decyzji o dalszym losie paneli?
 

- stopień uszkodzenia,
- stan słupków i paneli ogrodzeniowych.

Złamane słupki można rozpoznać po chybotaniu się podczas wiatru. Można je wymienić, a istniejące panele ogrodzeniowe przymocować, pod warunkiem, że są w dobrym stanie. Jeśli jednak to panele są uszkodzone, ale słupki są nienaruszone, można również wymienić poszczególne panele. Starych paneli zwykle nie można naprawić, ponieważ pękają podczas wbijania gwoździ - jeśli mowa o ogrodzeniu drewnianym. Jeśli więcej niż połowa ogrodzenia zostanie zerwana, wymiana całego ogrodzenia będzie w dłuższej perspektywie bardziej opłacalna. Dobrej jakości ogrodzenie, które jest zachowane i dobrze utrzymane, powinno wytrzymać od 15 do 20 lat.

Być może zastanawiasz się też, czy można naprawić panele ogrodzeniowe uszkodzone przez burzę? Tak, ale często lepiej jest je po prostu wymienić, bo naprawiony samodzielnie panel ogrodzeniowy może wyglądać nieestetycznie.


Czy panele ogrodzeniowe należy konserwować?
 

Ogrodzenie drewniane powinno być już wstępnie przygotowane do bezobsługowego użytkowania – zwykle chodzi o zabieg polegający na umieszczeniu drewna w dużym zbiorniku, w którym pod ciśnieniem wtłacza się do drewna środek konserwujący. Dopytaj, czy zamówione przez Ciebie panele ogrodzeniowe przeszły taki proces, a jeśli tak - lepiej powstrzymać się od dodatkowej obróbki, ponieważ może to powstrzymać drewno przed oddychaniem. Jeśli zamierzasz samodzielnie zaimpregnować drewniane ogrodzenie, upewnij się, że użyty do tego celu produkt jest na bazie oleju.

Załączniki artykułu

powrót