tel. (17) 857 70 66
Strona główna / O firmie / Aktualności / Czy warto inwestować w płot z paneli ogrodzeniowych?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Czy warto inwestować w płot z paneli ogrodzeniowych?

Płot w zależności od lat, w których się urodziliśmy, może kojarzyć się inaczej. Zbudowany z innych materiałów, większy, mniejszy. Pomalowany na biało lub kolorowo. Wysoki i murowany, na którym powstają murale i taki, gdzie widać rękę artysty od metaloplastyki. Funkcja jednak pozostaje niezmienna i najczęściej dotyczy bezpieczeństwa i komfortu właściciela posesji, na której się znajduje. W Polsce panele ogrodzeniowe do wykorzystania w budowie płotów często kojarzą się z drucianymi, które zastąpiły kiedyś popularną siatkę ogrodzeniową. Dziś panele te dostępne są z różnych materiałów, łączy je ich modułowość i systemowość. Jest to gotowy już fragment płotu, ogrodzenia, które montuje się w specjalny sposób. Taką konstrukcję można łączyć ze sobą dowolnie za pomocą złączek. Metoda ta jest szybka i prosta w montażu.

Jakie są rodzaje paneli ogrodzeniowych?Do wyboru mamy dużą ilość materiałów, z których producenci budują swoje panele ogrodzeniowe. W sprzedaży są takie z betonu, drewna, metalu.
Poniżej kilka najpopularniejszych: - panele drewniane, - panele ocynkowane, - panele malowane proszkowo, - panele z wymiennymi elementami, - panele przetłaczane.
Panele drewniane wykonane są z modułów, które łączą ze sobą drewniane słupki. Drewno użyte do produkcji takich paneli należy regularnie zabezpieczać farbą do konserwacji drewna. Panele ocynkowane to takie, które zabezpieczone są przed korozją. Tutaj co jakiś czas należy pomalować je farbą. Droższą, ale bardziej wytrzymają metodą, są panele malowane proszkowo. W tej sytuacji cynkowanie odbywa się wcześniej, a po nim następuje malowanie metodą proszkową, która skutecznie chroni metal przez lata. W panelach z wymiennymi elementami mamy możliwość zmiany części modułu i zamienienia go na inny. W sprzedaży są takie o różnych wzorach i kolorach. Płot z panelami przetłaczanymi w sprzedaży określany jako 3D stosowany ze względu na swoją dużą wytrzymałość i cenę.

Jakie ogrodzenie najlepiej się sprawdza?Zastanawiając się nad wyborem: panele ogrodzeniowe i ogrodzenie na stałe- kute lub murowane, warto zastanowić się, ile taki płot miałby nam służyć. Jeśli dopiero zaczynamy budowę domu, oczywiście może się okazać, że korzystniej będzie wykonać podmurówkę, zrobić słupki, kupić przęsła i wykonać prowizoryczny płot odgradzający. Nie wymaga to dużych kosztów, a nie jest to najważniejszy element podczas budowy domu. Możemy wykonać go samodzielnie i w razie potrzeby zdemontować. Taki płot, który posłuży nam przez lata, murowany bądź kuty na zamówienie, również można wykonać, kiedy dom już będzie stał na miejscu, a podwórko będzie przygotowane pod następną budowę. Ciekawą alternatywą są wspomniane panele ogrodzeniowe, które są znacznie tańszym rozwiązaniem, a także mogą ogrodzić posesję. Wykonać możemy ogrodzenie betonowe, imitujące drewno lub kamień, drewniane lub metalowe, na którym dodatkowo można umieścić materiał zaciemniający, który będzie osłaniał nas od zewnątrz.
powrót