tel. (17) 857 70 66
Strona główna / O firmie / Aktualności / Dlaczego ogrodzenia panelowe to dobry wybór?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Dlaczego ogrodzenia panelowe to dobry wybór?

Budowa domu wiąże się z koniecznością ogrodzenia posesji. Do dyspozycji inwestorzy mają dzisiaj wiele rodzajów ogrodzeń. Do tych, które obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością zalicza się ogrodzenia panelowe.


Jakie są największe zalety ogrodzeń panelowych?


Płoty panelowe to ogrodzenia, które zostały wykonane ze stalowych, ułożonych pionowo lub poziomo prętów. Metalowe pręty, z których zbudowany jest pojedynczy panel mogą być wyprofilowane albo płaskie. Montuje się je do słupków ogrodzeniowych wykorzystując specjalne obejmy. Gotowa konstrukcja jest solidna i stabilna. W sprzedaży dostępne są panele o bardzo różnej wysokości, dzięki czemu każdy może zbudować ogrodzenie idealnie odpowiadającego jego potrzebom. Wybierając wysokość przęsła należy jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującym w naszym kraju Prawem budowlany, budowę ogrodzenia o wysokości ponad 2,2 m należy zgłosić do wydziału architektury w urzędzie miasta lub gminy bądź w starostwie powiatowym.

Długość przęsła panelowego to na ogół 2,5 m. Poszczególne panele mogą różnić się od siebie nie tylko grubością prętów, z których je wykonano. W sprzedaży dostępne są także tak zwane panele 3D. Od pozostałych rodzajów różnią się tym, że ich pionowe pręty mają przetłoczenia. Są ich pozbawione panele 2D. Różnica w budowie wpływa jednocześnie na cenę paneli. Za ogrodzenie wykonane z paneli 3D inwestorzy zapłacą mniej niż za takie samo ogrodzenie wykonane z paneli 2D, które nie mają przetłoczeń. Wszystkie panele są wyjątkowo trwałe. Wykonuje się je ze stalowych, ocynkowanych prętów. Dodatkowo są one malowane proszkowo. W efekcie powstają panelem które są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Takie ogrodzenie na pewno przetrwa lata. Panele dostępne są w wielu kolorach i wzorach.


Jak montować panele ogrodzeniowe?


Montaż ogrodzenia panelowego nie jest skomplikowany. Wybierając ten rodzaj należy jedynie zdecydować, czy będzie to ogrodzenie wykonane na podmurówce czy bez podmurówki. Ogrodzenie panelowe i montaż na podmurówce nadaje ogrodzeniu większą stabilność i zapobiegnie przedostawaniu się na teren posesji zwierząt. Montaż ogrodzenia panelowego jest na tyle prosty, że można wykonać je samodzielnie. Bez względu na to, czy ogrodzenie panelowe będzie wykonywane na podmurówce, czy bez podmurówki, przed przystąpieniem do jego montażu należy odpowiednio przygotować teren. Musi on zostać oczyszczony z pozostałości gruzu i innych utrudniających montaż przeszkód. Do słupków ogrodzeniowych panele montuje się przy pomocy specjalnych obejm, nierdzewnych nakrętek i śrub.

Wykonane z drutu ogrodzenia panelowe są łatwo dostępne, odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, a co za tym idzie bardzo trwałe. Są także estetyczne, dostępne w różnych wzorach i kolorach. Wykonanie ogrodzenia z metalowych paneli nie jest też zbyt kosztowne. Dodatkowym atutem jest nieskomplikowany montaż ogrodzenia z paneli.
powrót