tel. (17) 857 70 66
Strona główna / O firmie / Aktualności / Dobre słupki ogrodzeniowe - czym się wyróżniają?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Dobre słupki ogrodzeniowe - czym się wyróżniają?

Zakup ogrodzenia na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo prosty. Kiedy już jednak przejdziesz do działania to okazuje się, że tak wcale nie jest. Producenci tego typu ogrodzeń oferują ogromną liczbę możliwości. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak wybrać dobre słupki ogrodzeniowe.

Słupek okrągły czy prostokątny?


Producenci słupków ogrodzeniowych oferują swoim klientom dwie możliwości: słupki okrągłe lub prostokątne. Jeszcze niedawno większą popularnością cieszyła się pierwsza opcja. Dzisiaj klienci coraz chętniej spoglądają na słupki prostokątne.

Przemawiają za nimi głównie walory estetyczne. Słupki o przekroju kwadratowym lub prostokątnym doskonale sprawdzają się przy wielu typach ogrodzeń - od metalowych aż po drewniane. Wyglądają przy tym bardzo nowocześnie. Dodatkowo są one również mniej podatne na zagniecenia i wytrzymalsze. W przypadku cięższych płotów, ich stosowanie jest wręcz niezbędne.

W Mati-Met (producent słupków ogrodzeniowych) wykonujemy słupki o prostokątnym przekroju o wymiarach 60x40 mm. Każdy słupek jest od góry zamykany specjalną zaślepką.

Zabezpieczenie antykorozyjne


Bardzo ważną cechą słupków ogrodzeniowych jest ich odporność na szkodliwą korozję. Ze względu na swoją funkcję są one narażone na działania chemiczne, mikrobiologiczne i fizyczne. Wszystko to sprawia, że powierzchnia słupków może ulec zniszczeniu, co obniża trwałość całego ogrodzenia, które jest oparte na słupkach.

Generuje to koszty związane z koniecznością naprawy lub wymiany uszkodzonych słupków.
Wybierając słupki ogrodzeniowe warto więc zwrócić uwagę, jak są one zabezpieczone przez korozją. W Mati-Met stosujemy ocynkowanie lub ocynkowanie z lakierowaniem proszkowym.

W opinii wielu ekspertów są to najskuteczniejsze metody zabezpieczenia metalowych powierzchni.

Istotna jest również jakość elementów złącznych. Te powinny być wykonane z materiałów nierdzewnych, tak aby ich wytrzymałość nie obniżała się z biegiem lat na wskutek działania warunków pogodowych.


Jak zamontować metalowe słupki ogrodzeniowe?


Wybór dobrych słupków ogrodzeniowych to dopiero połowa sukcesu. Drugą część stanowi prawidłowe osadzenie słupków. Od tego, jak to zrobisz, zależy stabilność całej konstrukcji ogrodzenia.

Poniżej kilkuetapowa instrukcja, jak osadzić słupki ogrodzeniowe.

1. Zaplanuj rozmieszczenie płotu i ustal wstępnie miejsca, gdzie umieścisz słupki ogrodzeniowe. Pamiętaj, że samo ogrodzenie może najdalej znajdować się na granicy działki - jeśli uzgodniłeś to z sąsiadem.
2. Same słupki ogrodzeniowe należy rozmieszczać w równych odległościach, które są równe długości jednego panelu lub przęsła ogrodzenia.
3. Słupki należy osadzić głęboko w ziemi. Najczęściej będzie to około 50-70 cm. Wszystko jednak zależy od terenu, nawierzchni i wielkości płotu.
4. W kolejnym etapie upewnij się, czy jest zachowany pion i zalej podstawę betonem.
5. Poczekaj, aż nastąpi wiązanie betonu. Dopiero wtedy możesz przejść do montowania elementów ogrodzenia.

Jeśli nie wiesz, jak wykonać taki montaż to zleć to zadanie producentowi słupków ogrodzeniowych. W Mati-Met wykonujemy takie montaże.
powrót