tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Elementy ogrodzenia panelowego. Budowa płotu panelowego

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Elementy ogrodzenia panelowego. Budowa płotu panelowego

Panele ogrodzeniowe cieszą się duża popularnością wśród właścicieli domów i firm. Są stosunkowo tanie i łatwe w montażu, a przy tym skutecznie chronią przed przedostaniem się na teren osób nieupoważnionych. Sprawdź, z jakich elementów składa się ogrodzenie panelowe.


Zastosowanie ogrodzenia panelowego
 

Ogrodzenia panelowe są powszechnie wykorzystywane nie tylko do zabezpieczania posesji otaczających domy jednorodzinne, ale również do ochrony obiektów przemysłowych czy terenów budowy. Chętnie korzystają z nich także właściciele ogródków działkowych i sadownicy, którzy przy ich pomocy chronią swoje posesje przed zwierzętami i złodziejami.


Zobacz więcej: czy warto zainwestować w ogrodzenie panelowe?


Tak szerokie możliwości wykorzystania ogrodzeń panelowych wynikają z kilku powodów. Przede wszystkim ten typ ogrodzenia jest bardzo skuteczny. Słupki zapewniają odpowiednią wysokość ogrodzenia, a przegięcia na powierzchni siatki utrudniają wdrapywanie się po niej. To właśnie dlatego, płoty tego typu wykorzystywane są do zabezpieczania terenów przemysłowych i placów budowy.

Dodatkowo, nowoczesne elementy ogrodzenia panelowego wyglądają atrakcyjnie. Producenci ogrodzeń oferują kilka możliwości malowania, dzięki czemu łatwiej jest dobrać kolor takiego ogrodzenia do aranżacji swojej działki czy posesji.

Między innymi dlatego, rozwiązanie to cieszy się tak dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych.


Zalety paneli ogrodzeniowych


Nowoczesne panele ogrodzeniowe mają wiele zalet.

Przede wszystkim, ten system grodzenia posesji cechuje się dużą łatwością montażu. Wystarczy osadzić słupek montażowy, a następnie przy pomocy obejm zamontować poszczególne panele. Ich przytwierdzanie jest dużo prostsze i szybsze niż np. montaż siatki ogrodzeniowej. Bez trudu poradzą sobie z tym nawet osoby, które nie posiadają doświadczenia w budownictwie.

Ocynkowane panele charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością. Ich struktura nie zostanie więc uszkodzona na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Samo ogrodzenie służyć będzie więc długie lata.

Za panelami ogrodzeniowymi przemawia również cena. Jest ona duża niż w przypadku ogrodzeń murowanych czy drewnianych.


Elementy ogrodzenia panelowego


Samo ogrodzenie panelowe składa się z kilku elementów. Są to:

- panele ogrodzeniowe mające od 1230 mm do 2030 mm wysokości,
- słupki panelowe mające wysokość od 2000 mm do 2600 mm,
- brama i furtka,
- akcesoria do montażu: śruby, obejmy, podkładki, daszki na słupek,
- podmurówka betonowa, zbrojona, 20-25cm wysokości.

W Mati-Met oferujemy nie tylko transport elementów ogrodzenia panelowego, ale również ich montaż. Skorzystanie z naszych usług to gwarancja bezpiecznego i prawidłowego montażu, który zapewni wieloletnie użytkowanie płotu.Ogrodzenia panelowe doskonale sprawdzają się do zabezpieczania domów jednorodzinnych, ogródków działkowych czy obiektów przemysłowych. Są tanie, proste w montażu i bardzo wytrzymałe. Sprawdzą się więc w każdych warunkach.
powrót