tel. (17) 857 70 66
Strona główna / O firmie / Aktualności / Gdzie wykorzystuje się ogrodzenia przemysłowe?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Gdzie wykorzystuje się ogrodzenia przemysłowe?

Wszystkie tereny, na których obowiązuje ograniczony dostęp z zewnątrz, jak na przykład hale produkcyjne, fabryki, hale magazynowe, parki logistyczne, czy inne większe obszary, można zabezpieczyć poprzez ogrodzenie przemysłowe. Ten rodzaj płotu zabezpiecza szkoły i budynki użyteczności publicznej. Spotykany jest zarówno w mieście, jak i na wsi.
Powstający płot powinien zapewniać możliwość szybkiego przemieszczania się i komunikacji, czyli możliwość montażu bram wjazdowych i furtek. W zależności od rodzaju terenu i wielkości końcowej konstrukcji najczęściej stosuje się ogrodzenia panelowe i ogrodzenia betonowe pełne lub mniejsze- ogrodzenia frontowe. Do produkcji tych ostatnich używane są droższe materiały, co przekłada się na ich cenę i wygląd. Końcowy efekt, który chcemy uzyskać to trwałość, jakość, odpowiednia wysokość i właściwa konstrukcja. Na rynku możliwych jest kilka rozwiązań, które można wykorzystać w zależności od potrzeb i z dbałością o wpasowanie się w otoczenie.


Rodzaje ogrodzeń przemysłowych
 

- Ogrodzenia frontowe- wykorzystywane są najczęściej w obszarach przemysłowych od strony wjazdowej, frontowej posesji. Do produkcji wykorzystuje się blachy stalowe, aluminium, profile stalowe, betonową podmurówkę. Ogrodzenie frontowe można uzupełnić o dodatkowe elementy dekoracyjne z różnych materiałów. Mają pełnić dodatkową funkcję- reprezentacyjną. - Ogrodzenia panelowe metalowe - łatwy w montażu i trwały sposób na odgrodzenie terenu. Jest najczęściej stosowanym rodzajem, jeśli chodzi o ogrodzenia przemysłowe na większych terenach. Słupki i przęsła są już zabezpieczone antykorozyjnie, a elastyczność materiału pozwala na dopasowanie efektu do budynku i otoczenia. W rozwiązaniu tym można zastosować także materiały zaciemniające, które dodatkowo odgrodzą teren. - Ogrodzenia panelowe betonowe- jest to mieszanka cementu, wody i kruszywa. W konstrukcji stosuje się wytrzymałe pręty i słupki. Takie ogrodzenie także może pełnić funkcję ozdobną i skutecznie odgrodzić od środowiska z zewnątrz. Metoda wykorzystywana również w części frontowej budynku, lub oddzielająca cały teren.


Od czego zależy cena ogrodzeń przemysłowych?


Cena jest uzależniona przede wszystkim od wielkości odgradzanego terenu i materiałów, które będą do jego produkcji używane. Zlecenia są wyceniane indywidualnie i z uwzględnieniem możliwości środowiskowych. Najtańszym rozwiązaniem okazują się być ogrodzenia przemysłowe panelowe. Jest to sposób, w którym gotowe produkty- moduły przywożone są na miejsce i następnie są mocowane za pomocą łączników. Dostępne w formie metalowej i betonowej. Przed wykonaniem prac należy wykonać czynności geodezyjne i uzyskać odpowiednie zgody na ogrodzenie i zabezpieczenie terenu. W wielu przypadkach ogrodzenia przemysłowe są stosowane z przyczyn bezpieczeństwa, dlatego ich budowa powinna wykonywana być według norm i w zgodzie z naturą.
powrót