tel. (17) 857 70 66
Strona główna / O firmie / Aktualności / Jak montuje się ogrodzenia panelowe?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Jak montuje się ogrodzenia panelowe?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się ogrodzenia panelowe. Składają się one z paneli, a producenci zapewniają też bramy. Można również kupić resztę niezbędnych akcesoriów, takich jak furtka panelowa.
Takie ogrodzenia zaczęły bardzo dynamicznie wypierać tradycyjne ogrodzenia wykonywane z siatki stalowej. Niewątpliwie jest to rozwiązanie bardziej estetyczne, więc osoby, którym na tym zależy, powinny zainteresować się tą ciekawą alternatywą. Jest ona bardzo atrakcyjna, gdyż poza walorami estetycznymi ogrodzenia i furtki panelowe mają zbliżoną cenę. Teoretycznie są nieco droższe, jednak biorąc pod uwagę, że montaż jest dużo łatwiejszy i przychodzi zdecydowanie szybciej, różnice nie okazują się aż tak duże.


Gdzie montuje się ogrodzenia panelowe?


·   posesje prywatne,
·   obiekty przemysłowe,
·   zamknięte osiedla,
·   parki i przestrzenie publiczne.

Uniwersalność zastosowań ogrodzeń panelowych jest jedną z największych zalet. Sprawdza się właściwie wszędzie, a biorąc pod uwagę, że są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych, można je stosować w obiekcie każdego rodzaju. Niemałą zaletą jest również to, że ogrodzenia panelowe są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.


Etapy budowy ogrodzenia panelowego


Pierwszym z etapów budowy ogrodzenia panelowego jest sprawdzenie, jak głęboko trzeba je osadzić. Następnie w gruncie posadawia się prefabrykowane bloczki betonowe, w które wkłada się słupki ogrodzeniowe. Następnie bloczki zalewa się betonem. Bloczki są wykonane na zbrojeniu, więc są bardzo solidne i wytrzymałe. Następnym etapem jest wykonanie podmurówki. Można ją wykonać, wylewając osadzony w gruncie na szalunki pas betonu, jednak jest to już rozwiązanie archaiczne. O wiele łatwiej skorzystać z gotowych prefabrykatów. Takie panele podmurówek kupuje się razem z całymi panelami ogrodzeniowymi, a bloczki do osadzania słupków mają też odpowiednie otwory do montażu podmurówki. Pozwala to bardzo szybko zmontować ogrodzenia i nie wymaga kopania płytkich fundamentów pod podmurówkę oraz budowy szalunków. Pozwala to oszczędzić sporo czasu na etapie montażu ogrodzenia. Ostatnim etapem jest przykręcenie paneli do słupków. Wykorzystuje się do tego dedykowane obejmy montażowe i śruby. Warto zwrócić uwagę na to, czy są to śruby ocynkowane, które nie będą poddawały się korozji.

Furtka panelowa – montaż


Na samym końcu montuje się pozostałe elementy, takie jak furtka panelowa i bramy. Sam montaż jest bardzo prosty, gdyż konstrukcja takich bram jest mało skomplikowana. W słupkach przy bramach i furtkach montuje się zaczepy na zawiasy. Zazwyczaj wystarczy włożyć skrzydło bramy lub furtki na zawias, gdyż nie wymaga to dodatkowych prac. Czasem trzeba tylko skręcić zawiasy przy już zamontowanej bramie i furtce. Do takich furtek i bram można z powodzeniem wykorzystać elementy automatyki budynkowej, takie jak zdalnie otwierane zamki, czy napędy do bram.
powrót