tel. (17) 857 70 66
Strona główna / O firmie / Aktualności / Jak zamontować skrzynkę na listy na furtce lub bramie wjazdowej?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Jak zamontować skrzynkę na listy na furtce lub bramie wjazdowej?

Skrzynka na listy jest niezbędna w życiu każdego człowieka. Pomimo rozwoju komunikacji internetowej wiele cennych informacji dociera do nas drogą tradycyjną, a wtedy skrzynka zapewnia naszym listom, rachunkom i paczkom bezpieczeństwo. Ważne, aby wybrać dla niej odpowiednie miejsce i we właściwy sposób ją zamontować.

Gdzie najlepiej zamontować skrzynkę na listy?


Skrzynka na listy powinna być zamontowana na stabilnej powierzchni, najlepiej poza terenem działki. Takie rozwiązanie jest najbardziej funkcjonalne i najbezpieczniejsze. Zamontowanie skrzynki na terenie posesji wiązałoby się z potrzebą otwierania furtki listonoszowi albo pozostawiania jej otwartej cały czas i dla wszystkich, a to ułatwiłoby dostęp do naszego domu niepożądanym osobom. Zamontowanie jej na jednym z elementów ogrodzenia niweluje ten problem. Najlepszym miejscem dla skrzynki jest brama wjazdowa albo furtka. Warto pamiętać o montażu skrzynki od odpowiedniej strony domu, czyli od strony ulicy, do której nasz dom przynależy. Ważne, aby skrzynka była w pobliżu skrzynek naszych sąsiadów. To ułatwi listonoszowi jej znalezienie. Jeśli nasza brama znajduje się na tyle posesji, to skrzynkę możemy zamontować na innej części ogrodzenia w dobrze widocznym miejscu. Wszystko zależy od tego, gdzie naszą skrzynkę będzie łatwiej znaleźć. 

Jak zamontować skrzynkę na listy na furtce lub bramie wjazdowej?


Montowanie skrzynki na listy jest stosunkowo prostą czynnością, o ile pamięta się o kilku istotnych elementach. To jak zamontować skrzynkę na listy na furtce lub bramie wjazdowej będzie zależało od rodzaju bramy albo furtki. Brama przesuwna jest elementem ruchomym i czasem nakłada się na inne elementy ogrodzenia, w tym furtkę. Jeśli dysponujemy taką bramą, to skrzynkę musimy zamontować w miejscu, które nigdy nie zostanie zasłonięte bramą, dzięki temu nasza skrzynka będzie widoczna cały czas. Warto zdecydować się na ulokowanie furtki w łatwo dostępnym i widocznym miejscu, którego nic nie zasłoni i wtedy można umieścić skrzynkę na tejże furtce. Jeśli nasze ogrodzenie jest metalowe, to skrzynkę możemy zamontować za pomocą śrub. Niektóre skrzynki są wyposażone w odpowiednie śruby czy wkręty, a inne należy dodatkowo doposażyć. Warto wybrać skrzynkę, która fabrycznie będzie dopasowana do naszego ogrodzenia. Do ogrodzenia drewnianego możemy wybrać skrzynkę drewnianą. Możliwy jest też montaż za pomocą kleju albo specjalnych zaczepów. 

Jak dopasować skrzynkę do ogrodzenia?


Skrzynka ma być funkcjonalna i bezpieczna, czyli ma się w niej mieścić nasza poczta, która nie może moknąć, niszczyć się, powinna być chroniona od wiatru oraz kradzieży. Te cechy skrzynki są stosunkowo oczywiste w przeciwieństwie do względów estetycznych, o których nie każdy pamięta. To, z jakiego materiału jest nasze ogrodzenie oraz w jakiej stylistyce jest utrzymane, powinno mieć wpływ na wybór odpowiedniej skrzynki. Do bramy metalowej pasuje metalowa furtka i skrzynka, do drewnianej bardziej pasuje drewniana. Skrzynkę można odpowiednio pomalować, tak aby dobrze komponowała się ogrodzeniem. Jej kolor może być taki sam jak kolor bramy albo może z nim kontrastować. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Warto jednak pamiętać o tym, że skrzynkę w kolorze kontrastującym będzie łatwiej rozpoznać i znaleźć.
powrót