tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Jakie elementy są potrzebne do montażu ogrodzenia?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Jakie elementy są potrzebne do montażu ogrodzenia?

Budując ogrodzenie poza przęsłami lub siatką ogrodzeniową trzeba też zaopatrzyć się w elementy ogrodzeniowe służące do jego montażu. W zależności od rodzaju ogrodzenia, ilość potrzebnych elementów może być różna. Wybranie możliwie najlepszych jakościowo elementów tego typu jest kluczowe do tego, by ogrodzenie było trwałe. W przeciwnym razie już po kilku lub kilkunastu latach może wymagać kosztownego remontu, co rzadko jest opłacalne.

Podmurówka z prefabrykatów
 

Pierwszym z elementów jest wybranie odpowiedniej podmurówki, a także bloczków do montażu słupków ogrodzeniowych. Jest to świetna alternatywa dla klasycznej podmurówki wylewanej z betonu. Należy zadbać o to, by była wykonana z odpowiedniej klasy betonu, gdyż w przeciwnym razie może szybko popękać, a jej wymiana jest kłopotliwa. Zaletą takiej formy podmurówki jest o wiele szybszy montaż, niż w przypadku klasycznego wylewania betonu, który wymaga też budowy szalunków.

Elementy ogrodzeniowe – osprzęt do mocowania słupków i siatki
 

Poza podmurówką niezbędne są też specjalne elementy do montażu ogrodzenia. W przypadku przęseł wykorzystuje się do tego specjalne obejmy. Jeśli ogrodzenie budowane jest z siatki, zazwyczaj stosuje się nieco inną formę obejm i śruby. Ciekawym rozwiązaniem są śruby rzymskie, które pozwolą na mocne naciągnięcie siatki. Elementy ogrodzeniowe tego typu powinny być wykonane z wysokiej jakości stali ocynkowanej, co zapobiegnie szybkiemu korodowaniu. Zadbanie o to, by elementy mocujące były wykonane z możliwie jak najlepszych materiałów, jest opłacalne, gdyż radykalnie zwiększy to trwałość ogrodzenia i pozwoli je eksploatować przez długie dekady. Chcąc ten maksymalnie wydłużyć, należy też zwrócić uwagę na to, by do malowania ogrodzenia wykorzystano wysokiej jakości farbę przystosowaną do ochrony przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak wilgoć i wysokie temperatury.

Sam proces korodowania może zniszczyć ogrodzenie nie tylko od zewnątrz. Jeśli zostawi się profile, z których zbudowano ogrodzenie na działanie warunków atmosferycznych, proces korozji może zacząć je niszczyć już po kilku latach. Jednocześnie profile od wewnątrz nie są zabezpieczone, co przyspieszy proces. Chcąc temu zapobiec, należy zaopatrzyć się w zaślepki do profili ogrodzeniowych. Są one dostępne zarówno do profili kwadratowych i prostokątnych, jak i do okrągłych. Poza zwiększeniem żywotności ogrodzenia wypłyną pozytywnie na walory estetyczne.
powrót