tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Ogrodzenia panelowe – rozwiązanie na lata

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Ogrodzenia panelowe – rozwiązanie na lata


Ogrodzenia służą podwójnemu celowi: wyznaczają granice naszych domów i dają nam pewne poczucie bezpieczeństwa. Bez nich bylibyśmy narażeni na ryzyko ze strony niechcianych intruzów lub dzikich zwierząt, które mogłyby wejść na nasze podwórka nieproszone! Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa przed tymi niebezpieczeństwami, ogrodzenia pomagają również zmniejszyć dostające się na posesję zanieczyszczenia czy hałas z ruchliwych ulic. Blokując dźwięki ulicy, takie jak odgłosy ruchu ulicznego, kiedy próbujesz zrelaksować się na własnym podwórku, mając wokół siebie tylko dźwięki natury.


Czym są ogrodzenia panelowe?


Ogrodzenia panelowe są świetną opcją dla nowoczesnych projektów domów i nie tylko. Mogą być wykonane z metalu lub drewna i występują w wielu różnych stylach – dodatkowo możesz je dostać we właściwie każdym kolorze, jaki cię interesuje. Dla tych, którzy chcą iść jeszcze dalej i ogrodzić się jeszcze mocniej od zewnętrznego świata, opcją są również betonowe panele ogrodzeniowe – są drogie, ale zapewniają dużo prywatności. Jednocześnie przepuszczają światło, więc nie jest to jednoznaczne z tym, że w domu zrobi się zbyt ciemno.


Rodzaje paneli ogrodzeniowych


Istnieje wiele opcji dla ogrodzeń, aby stworzyć oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Jedną z nich jest użycie gotowych betonowych bloków, które dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do swojego stylu lub preferencji projektowych nieruchomości. Może się również okazać, że są tak ciekawe, że przyciągają wzrok i dopełniają całość razem z budynkiem, wokół którego są montowane! Najpopularniejsze ogrodzenia są wykonane z gotowych do użycia bloczków betonowych, które mają różne kształty i kolory.

Ocynkowane metalowe panele ogrodzeniowe są częścią struktury ogrodzenia, otaczają i chronią obiekty przed czynnikami zewnętrznymi. Każdy panel składa się z prętów stalowych, które zostały zespawane ze sobą w celu zapewnienia sztywności dla całości; druty są pokryte specjalną warstwą. Chroni to przed korozją, gdy woda dostanie się do tego materiału (na przykład, kiedy pada deszcz).

Wokół domów używane są również panele drewniane, które są co prawda dość drogie, ale wyglądają niezwykle estetycznie i mogą wraz z nieruchomością doskonale dopełnić całość działki.


Ogrodzenia panelowe – zalety


Ogrodzenia wykonane są z mocnej stali, która może wytrzymać więcej niż przeciętne ogrodzenie z siatki. Siatka jest elastyczna, ale nie tak trwała - może ulec uszkodzeniu podczas transportu lub podczas montażu na miejscu, źle też reaguje z pewnymi czynnikami pogodowymi, takimi jak ekspozycja na słońce czy wodę. Panele ogrodzeniowe na szczęście są wyposażone ochronę na druty, dla ich wzmocnienia!

Aby zapewnić, że Twój dom jest bezpieczny i zachować prywatność, konieczne jest inwestowanie w wysokiej jakości ogrodzenia. Oferowany przez nas produkt nie zawiedzie cię swoją trwałością, jak również pięknem! Jeśli bezpieczeństwo zawsze było dla ciebie ważne, to instalacja ogrodzenia panelowego jest świetnym wyjściem!
powrót