tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Ogrodzenia panelowe - sposób by chronić swoją działkę

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Ogrodzenia panelowe - sposób by chronić swoją działkę

Kiedyś ogrodzenia były bardziej masywne, bo musiały chronić życie mieszkańców przed niebezpieczeństwami świata zewnętrznego, dziś coraz częściej wybiera się je ze względu na wartości estetyczne. Istnieje oczywiście połączenie obu tych czynników – ogrodzenia panelowe montuje się szybko, są solidne i mogą być dopasowane do wyglądu  Twojego domu lub ogrodu. Przeczytaj niniejszy artykuł, by dowiedzieć się o nich więcej!

Ogrodzenia panelowe – charakterystyka wstępna

Ogrodzenia panelowe składają się z wielu powtarzających się, niemal identycznych elementów, które w procesie montażu łączy się ze sobą niczym klocki Lego. Dzięki pasującym do siebie elementom konstrukcji (które tworzą również jedność pod względem estetyki), ogrodzenie złożone z paneli montuje się z dziecinną łatwością (o czym przekonamy w dalszej części tego artykułu).


Ogrodzenia, które uzupełnią Twoją wizję


Ogrodzenia panelowe mogą się idealnie wpasować w koncepcję Twojego ogrodu, dzięki różnorodnym materiałom, z których są wykonywane – ogrodzenia panelowe  mogą być drewniane, metalowe lub betonowe, a więc będą uzupełniać zarówno nowoczesną aranżację ogrodu, jak i zadowolą wszystkich miłośników bardziej klasycznego stylu. Tylko od nas zależy, czy wybierzemy ciężkie i mocno kryte panele, czy może lżejsze i ażurowe. Osobno można dobrać furtki i bramy wjazdowe, jednak polecamy kupić je w zestawie razem z resztą elementów, by styl naszego ogrodzenia był jednolity.


Montaż ogrodzenia panelowego


Wspomnieliśmy, że montaż ogrodzenia panelowego jest równie prosty, co układanie klocków Lego – wszystko za sprawą zestawu, który do złudzenia może przypominać ten duńskiego producenta zabawek. Każdy komplet składa się ze wszystkich niezbędnych elementów do postawienia ogrodzenia (przęsła, słupki, łączniki, mocowania) oraz dołączanej do niej instrukcji. Ogrodzenie panelowe można zmontować samodzielnie, bez korzystania ze specjalistycznych narzędzi (przydadzą się jednak te ogólnodostępne). Niektóre firmy sprzedające ogrodzenia panelowe oferują usługę montażu – sprawna i wykwalifikowana ekipa może sobie z tym poradzić nawet w jeden dzień.


Ogrodzenie – kiedyś i dziś


Ogrodzenie już w samej swojej nazwie przedstawia swą funkcję – odgradza, a więc tworzy granicę między naszą przestrzenią a przestrzenią cudzą, obcą lub niczyją. Z upływem lat zmieniały się materiały, z których ogrodzenia były wykonywane, jednak wszystkie, niezależnie od tego, z czego zrobione, wciąż pełnią tę samą rolę. Ogrodzenie panelowe to tego najlepszy przykład.
powrót