tel. (17) 857 70 66
Strona główna / O firmie / Aktualności / Producent paneli ogrodzeniowych - jak wybrać najlepszego?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Producent paneli ogrodzeniowych - jak wybrać najlepszego?

Panele ogrodzeniowe to trwalsza i atrakcyjniejsza alternatywa dla często stosowanej siatki ogrodzeniowej. Wysoka jakość elementów sprawia, że taki płot może służyć w niezmienionym stanie przez wiele lat. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego producenta paneli ogrodzeniowych. Na co zwrócić uwagę przy jego poszukiwaniu?


Gdzie sprawdzą się panele ogrodzeniowe?


Panele ogrodzeniowe cieszą się obecnie ogromną popularnością. Co ciekawe, chętnie sięgają po nie już nie tylko właściciele obiektów przemysłowych oraz działek budowlanych. Ogrodzenia z paneli coraz częściej znajdują zastosowanie również w przypadku domów jednorodzinnych i ogródków działkowych.

Ich właściciele doceniają walory estetyczne paneli ogrodzeniowych. Wyglądają one dużo atrakcyjniej niż zwykła siatka ogrodzeniowa. Dodatkowo producenci paneli ogrodzeniowych oferują możliwość doboru koloru malowania, co ułatwia dopasowanie ich wyglądu do aranżacji posesji.

Najmocniej zalety ogrodzeń panelowych dostrzegają osoby szukające skutecznego zabezpieczenia swoich działek. Wysoki na ponad dwa metry metaowy płot stanowi przeszkodę, której nie pokonają zwierzęta, ani potencjalni złodzieje.

Producent paneli ogrodzeniowych - na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Na rynku działa wielu producentów paneli ogrodzeniowych. Klienci mają więc trudne zadanie przed sobą: jak wybrać najlepszą firmę?

Pod uwagę należy brać kilka czynników.

Najważniejszym z  nich jest oczywiście jakość dostarczanych elementów ogrodzenia panelowego. Duże znaczenie ma średnica prętów samego ogrodzenia. Większa grubość oznacza większą twardość. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy panel ogrodzeniowe są wzmacniane przez poziome przetłoczenia usztywniające. Ich obecność zapewnia większą trwałość.

Nie bez znaczenia są również kwestie estetyczne. Doceniają je przede wszystkim właściciele domów jednorodzinnych. W Mati-Met klienci mają możliwość wyboru koloru malowania. Możliwości jest sporo - od zielonego przez szary aż po grafit.

Warto również sprawdzić, czy dany producent paneli ogrodzeniowych oferuje także montaż. Zlecenie tego zadania specjalistą gwarantuje, że ogrodzenie będzie stabilnie i bezpieczne osadzone. Tylko w ten sposób będzie w stanie służyć właścicielom długie lata.

Jak przekonują sami producenci ogrodzeń panelowych, głównym kryterium wyboru nie powinna być cena ogrodzenia. W dużej mierze odzwierciedla ona jakość samych elementów płotu. Więc im jest ona wyższa, tym wyższej jakości produkt otrzymujemy.

Panele ogrodzeniowe


Jakość, trwałość, wygląd i możliwość zlecenia montażu - to najważniejsze czynniki, które warto brać pod uwagę przy wyborze producenta paneli ogrodzeniowych. Nie warto również zapominać o opiniach klientów.

Jeśli dany producent posiada przychylne recenzje i referencje od byłych klientów to oznacza to, że sumiennie wywiązuje się ze swoich zadań. Warto to sprawdzić przed wydaniem pieniędzy.

Przeczytaj referencje wystawione Mati-Met.
powrót