tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Brama do ogrodzenia panelowego, czyli przemysłowa ergonomia w Twoim domu

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Brama do ogrodzenia panelowego, czyli przemysłowa ergonomia w Twoim domu

Każdego roku wiele osób realizuje swoje marzenie o własnym domu. Realizacja marzeń to często droga przez wyrzeczenia. Czy istnieje jakaś ścieżka na skróty?

Miejsce, którego każdy potrzebuje


Nie bez podstawy dom jest jednym z przysłowiowych filarów spełnienia, zaraz obok posadzenia drzewa i posiadania potomstwa. Potrzeba posiadania bezpiecznego schronienia, jest jedną z najbardziej podstawowych pragnień ludzi. Jednocześnie w Polsce mówi się o kryzysie mieszkaniowym. Każdego roku do użytku zostają oddane tysiące nowych mieszkań, ale to nic w porównaniu z zapotrzebowaniem, które generuje populacja Polski. Do tego dochodzą czynniki migracyjne. Każdego roku młodzi ludzie emigrują do dużych miast, aby rozpocząć studia. Ostatecznie bardzo duża część absolwentów zostanie w miastach swoich studiów, aby zasilić lokalny rynek pracy, rozpocząć karierę i zacząć układać swoje własne, samodzielne życie. Aby taki stan rzeczy mógł trwać, ludzie ci potrzebują miejsca do życia. Prawdopodobnie większość z nich marzy o własnym domu, ale realizacja tej decyzji na ogół musi poczekać. Bardziej prawdopodobny staje się zakup mieszkania. Powodów jest co najmniej kilka. Pierwszy z nich, to lokalizacja. Rozpoczynając swoją karierę w wielkim mieście, dobrze żyć w nim, aby nie tracić cennego czasu na dojazdy. Wobec tego naturalnym staje się poszukiwanie źródeł finansowania mieszkania. Takiej decyzji konsumenckiej sprzyja koniunktura. Ceny mieszkań utrzymują regularny wzrost i wszelkie prognozy pokazują, że przez najbliższe lata będzie się on utrzymywał. W związku z tym zakup mieszkania to nie tylko doraźne zapewnienie sobie stabilnego lokum do życia, lecz także inwestycja w przyszły dom. Prawdopodobnym scenariuszem jest założenie rodziny, a co za tym idzie konieczność zwiększenia przestrzeni życiowej. Mieszkanie jest lokatą kapitału, który w przyszłości może przyczynić się do spełnienia marzeń o własnych czterech ścianach z ogrodem.

Wiele możliwości, jeden celRynek mieszkaniowy jest bardzo atrakcyjny pod kątem inwestycyjnym. Mieszkanie pełni rolę nie tylko lokaty kapitału, ale może być źródłem dochodu pasywnego, za pośrednictwem najmu. To kolejny aspekt, który przyciąga potencjalnych nabywców nieruchomości. Obok tego deweloperzy oferują niezwykle wiele przestrzeni. Obecnie popularność zdobywają mikro kawalerki. Mogą one liczyć zaledwie kilkanaście mkw, ale cały sekret tkwi w pomysłowej aranżacji przestrzeni. Okazuje się, że bez problemu można zaprojektować niewielką przestrzeń, tak aby dawała pełną wygodę i funkcjonalność dla funkcjonowania nawet dwóch osób. Rozmiar nieruchomości przekłada się na cenę, co wielu ludzi przybliża do pełnienia marzeń o posiadaniu. Podobnie mogą one być w przyszłości sprzedane bądź oddane pod wynajem, a doraźnie pozwalać posiadaczowi na swobodne życie i rozwój. No dobrze, ale kiedy w końcu nadchodzi moment przeprowadzki do domu? W wielu przypadkach może do tego nie dojść wcale. Jak wiadomo, budowa domu to proces czasochłonny, wymagający umiejętności planowania i zarządzania zasobami. Jednak jest wielu takich, dla których nie stanowi to szczególnego wyzwania. Zakup gruntu, budowa domu i instalacja ogrodzenia są tylko kwestią determinacji. Aby to ułatwić, możemy korzystać ze sprawdzonych i ekonomicznych rozwiązań. Np. stosując ogrodzenie panelowe, możemy skutecznie przyciąć koszty ogrodzenia, które potrafi pochłonąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Brama do ogrodzenia panelowego i reszta osprzętu to solidne rozwiązanie, dzięki któremu możemy uniknąć zbędnych wydatków.

Dla tych, którzy mają odwagę postawić na swoim


Jeżeli akurat nie mamy tyle szczęścia i nie dysponujemy działką budowlaną odziedziczoną w spadku, musimy wliczyć w koszty budowy domu zakup gruntu. Jeżeli wciąż zależy nam na obecności blisko dużego miasta, również przełoży się to na koszty. Budowa domu, to przede wszystkim dobrze przemyślany projekt. Zazwyczaj jest pierwszą rzeczą, którą ludzie nabywają, przed przystąpieniem do dalszych etapów. Jeszcze tylko niezbędne pozwolenia i można zaczynać. Jeżeli chodzi o trendy związane z budową domów, można powiedzieć, że dochodzi do głosu minimalizm. Porównując cenę budowy domu w obszarze podmiejskim z zakupem mieszkania w mieście, okazuje się, że można zbudować duży i wygodny dom za cenę porównywalną z zakupem mieszkania. Warunkiem jest rozsądne zarządzanie projektem i niegenerowanie dodatkowych kosztów. Projekty domów piętrowych, o metrażu nieprzekraczającym 100 mkw cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Dobrze dobrany projekt to klucz do dobrego zagospodarowania środków. Tak samo jak dobrze ogrodzony ogród to fundament spokoju na długie lata. Wszystkie jego elementy, od furtek począwszy, na bramach do ogrodzenia panelowego kończąc, możemy dobrać według własnych upodobań.

Ogród, to także nasz dom. Brama do ogrodzenia panelowego


Nie ukrywajmy. Przestrzeń, której człowiek potrzebuje, jest czynnikiem, dla którego większość z nas wybiera dom. Ogród stanowi jego integralną część i rozszerza obszar aktywności. Wypoczynek na świeżym powietrzu, w letnim słońcu jest czymś, o czym mieszkańcy osiedli mieszkaniowych muszą szukać poza miejscem zamieszkania. Jeżeli zależy nam na dzieciach albo zwierzętach, dodatkowy obszar wokół domu będzie niezbędny. Jeśli dom ma stanowić oazę spokoju, wymaga solidnego ogrodzenia. Decydując się na ogrodzenie panelowe, jesteśmy w stanie w oszczędny sposób zbudować solidne, sztywne ogrodzenie, które zapewni spokój i bezpieczeństwo. Brama do ogrodzenia panelowego, furtki, słupki i podmurówki, stanowią najbardziej ekonomiczny i niezawodny system ogrodzeniowy.
powrót