tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Bramy panelowe dwuskrzydłowe dlaczego warto się na nie zdecydować

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Bramy panelowe dwuskrzydłowe dlaczego warto się na nie zdecydować

Zakup bramy wjazdowej to dość poważna inwestycja. Dlatego przed jej dokonaniem wypada się zastanowić, jaki jej typ sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. Być może będzie to brama dwuskrzydłowa.

Ważne kwestie, które należy rozważyć przy wyborze ogrodzenia

Przed wyborem samej bramy wjazdowej (przesuwne lub uchylne) trzeba się pochylić nad samym ogrodzeniem, jeżeli do tego momentu tego nie zrobiliśmy. Do jego specyfiki będziemy dobierać bramę. Możemy wyróżnić na przykład ogrodzenia murowane, metalowe czy te stworzone z naturalnego żywopłotu. Wybór tworzywa, z którego zostanie wykonane ogrodzenie, zależy od naszych osobistych preferencji, upodobań, a także wielkości budżetu, jakim dysponujemy. To wszystko wpływa na rozwiązanie zagwozdki pt. „jakie ogrodzenie”.

Bramy – na co warto zwrócić uwagę

Po zdecydowaniu się na konkretny rodzaj ogrodzenia przychodzi czas na dobranie do niego odpowiedniej bramy wjazdowej. Na wstępie musimy określić pożądaną szerokość. Minimalna wynosi 2,4 metra, ta optymalna mieści się w granicach 3 metrów. Szerokość bramy wjazdowej uzależniona jest od dostępnej przestrzeni.
W komplecie z bramą wjazdową często znajdują się furtki wejściowe. Jeżeli w naszej instalacji jest na nie miejsce, to można sobie taką furtkę sprawić. Ułatwi to znacznie poruszanie się w przestrzeni przydomowej.
Ostatnim kryterium dotyczącym wyboru bramy wjazdowej jest to, czy ma być przesuwna, czy też dwuskrzydłowa.

Bramy przesuwne czy dwuskrzydłowe

Brama przesuwna to taka, która otwiera się wzdłuż linii ogrodzenia. Najczęściej przemieszcza się po specjalnej szynie lub z wykorzystaniem mechanizmu samonośnego (odpowiadają za to elementy przesuwne). Brama dwuskrzydłowa (np. panelowa) otwiera się do wewnątrz posesji. Dzieje się to albo w sposób manualny (otwieranie ręczne) albo automatycznie (dzięki zainstalowaniu siłowników).
Który z tych dwóch rodzajów bram będzie najlepszy? Dużo zależy od warunków przestrzennych, jakie panują wokół posesji. Brama przesuwna dobrze będzie wypełniać swoje zadania w przypadku, gdy nasza działka jest wystarczająco szeroka. Drugi typ, czyli brama dwuskrzydłowa potrzebuje z kolei wolnego miejsca w głąb posiadłości.
Załóżmy, że dotyczy nas ten drugi scenariusz, czyli nasz teren jest zbyt wąski na bramę przesuwną, ale jest wystarczająco głęboki – istnieje wystarczająco dużo miejsca do otworzenia bramy. Wypada więc poznać pełnię zalet, jakimi charakteryzują się bramy dwuskrzydłowe.

Zalety bram panelowych dwuskrzydłowych

Podstawowym atutem bramy panelowej dwuskrzydłowej jest to, że jej wcielenia wyglądają bardzo atrakcyjnie. Wizualna strona to jedno, innym aspektem, który może mieć wpływ na wybór bramy dwuskrzydłowej, jest jej cena, zazwyczaj niższa od modeli przesuwnych. Zatem jeśli interesuje nas klasyczny wygląd, nie chcemy wydawać zbyt wielu pieniędzy i nasza działka jest wystarczająco głęboka, to brama panelowa dwuskrzydłowa w takim przypadku będzie dla nas odpowiednia i warto zdecydować się właśnie na nią. Oczywiście dużo zależy też od konkretnego modelu, który powinien estetycznie współgrać z resztą ogrodzenia.
powrót