tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Jakie zawiasy do bramy skrzydłowej?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Jakie zawiasy do bramy skrzydłowej?

Funkcjonalność bramy skrzydłowej jest zależna od odpowiedniego montażu oraz wysokiej jakości jej części składowych. Liczy się każdy element – od najmniejszej śrubki, po główne elementy konstrukcyjne. Tylko z odpowiednimi zawiasami brama będzie działała poprawnie.

Dlaczego zawiasy są takie ważne?


Wybór bram skrzydłowych jest wyborem klasycznym i wciąż popularnym. Konstrukcja bram skrzydłowych obejmuje jedno albo dwa skrzydła przymocowane za pomocą zawiasów do słupa. Zawiasy umożliwiają swobodne otwieranie i zamykanie bramy, a co najważniejsze, to na nich trzymają się skrzydła. To, z jakiego materiału zawias będzie wykonany oraz jakość montażu bramy zdecyduje o tym, czy będziemy jej mogli bezpiecznie używać.

Jakie zawiasy do bramy skrzydłowej wybrać?


Ważne, aby zawiasy były wykonane z materiałów odpornych na rdze, warunki atmosferyczne, w tym: deszcz, śnieg, mróz, duże zmiany temperatur i wysokie nasłonecznienie. Wyjątkowo wytrzymałe są zawiasy kute. To właśnie kute zawiasy umożliwiają prawidłową eksploatację bram, a dodatkowo wyglądają bardzo estetycznie. To rozwiązanie dla tych, dla których ważny jest każdy detal. Zawias musi być odpowiednie dopasowany do bramy. W związku z tym, że istnieje wiele rodzajów bram, które się od siebie różnią, warto wybrać zawiasy regulowane. Jak sama nazwa wskazuje, są one regulowane, a to oznacza, że łatwiej je będzie dopasować oraz ułatwią one odpowiednie dobranie bramy do słupka ogrodzeniowego. Zawias regulowany może mieć ozdobne elementy, co czyni go jednocześnie funkcjonalnym i estetycznym.

Odpowiednia konserwacja zawiasów bram


Jeśli nie musimy się już zastanawiać nad tym, jakie zawiasy do bramy skrzydłowej wybrać, bo trafiliśmy na odpowiedni produkt i jesteśmy zadowoleni z wybranych przez siebie zawiasów, to musimy pamiętać o odpowiedniej ich konserwacji. Skuteczną konserwację bram i zawiasów zapewni smar. Warto też pamiętać o oczyszczaniu bram skrzydłowych z zalegających liści i zbierających się w ich zakamarkach zanieczyszczeń. Jeśli chcemy, aby nasza brama służyła nam długo i była bezpieczna, to musimy się o nią odpowiednio troszczyć.
powrót