tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Nowoczesne ogrodzenie - brama panelowa

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Nowoczesne ogrodzenie - brama panelowa

Rozwiązanie panelowe to dziś często wykorzystywana metoda w budowie ogrodzenia. Brama panelowa sprawdza się bardzo dobrze, jest wytrzymała i solida, wygodna w użytkowaniu, a przy tym bezawaryjna. Zastosowane w niej nowoczesne technologie pozwalają na przemieszczanie się modułu lub buduje się takie, które otwiera się ręcznie. J
Jest to możliwość tańsza i mniej skomplikowana. Brama panelowa używana jest często w budynkach użyteczności publicznej, obiektach sportowych i przemysłowych, gdzie przemieszczają się ludzie czy samochody. Niewątpliwym plusem jest łatwość jej konstrukcji. Składa się z paneli, które są przygotowane do montażu. Dzięki modułom można dowolnie łączyć ze sobą elementy, w zależności od preferencji klienta i możliwości konstrukcyjnych.

Który rodzaj bramy panelowej wybrać?


Brama wjazdowa przesuwna- sprawdzi się na działce, gdzie podjazd jest ograniczony i krótki. Zajmuje mniej miejsca niż brama dwuskrzydłowa, gdyż ma tylko jedną ruchomą część. Skrzydło rozkłada się tylko w linii ogrodzenia, zawsze w tę samą stroną, co czyni to rozwiązaniem bezpiecznym. Uchronimy na przykład samochód podczas wjeżdżania. W miejscach szerokich i płytkich będzie pasować idealnie, a jej konstrukcja pozwala na niezamykanie się skrzydeł podczas wiatru. Takie rozwiązanie posiada dodatkowe funkcje jak możliwość zatrzymania zamykania lub jego cofnięcie. Otwieranie przebiega łatwo i szybko, a sama konstrukcja jest solidna i wytrzymała. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa- otwierana najczęściej do wewnątrz, obejmująca zasięgiem od 1,5 do 3 metrów. Sprawdza się na posesjach z większą ilością miejsca, dużym podwórkiem i terenem wokół, lub w sytuacji, kiedy teren jest wąski, bo wtedy po prostu nie ma miejsca na zamontowanie skrzydła przesuwnego. Na głównych słupkach montowane są zawiasy, a na nich konstrukcja panelowa. Bramę taką można na zamówienie ozdobić według upodobań, a jej koszt jest niższy niż bramy przesuwnej. Prosty sposób otwierania i zamykania widoczny jest właśnie w późniejszej niższej cenie.

Kiedy wykorzystuje się bramy panelowe?


Bramy panelowe i furtki w zależności od potrzeby mogą być wjazdowe - przesuwne lub dwuskrzydłowe. W pierwszym przypadku po wciśnięciu guzika brama przesuwa się na bok, w drugim otwiera się przed lub na terenie posesji. Rozwiązanie to stosowane jest w wielu miejscach, gdzie możliwy ma być wjazd na posesję. Mogą to być szkoły, przedszkola, bloki czy inne budynki użyteczności publicznej lub tereny przemysłowe, fabryki, tereny budowy. Główną funkcją bramy panelowej jest ochrona terenu przed światem zewnętrznym w tym ludzi, zwierząt lub z innych względów bezpieczeństwa- jak w przypadku placów budowy czy terenów przemysłowych. Brama wjazdowa pełni również funkcję reprezentacyjną, gdyż zdobi wejście na teren posesji czy to prywatnej, czy publicznej. W jej konstrukcji można wykorzystać elementy dekoracyjne, które uatrakcyjnią wjazd na teren.
powrót