tel. 501 724 824
Strona główna / O firmie / Aktualności / Panele ogrodzeniowe czy siatka?

Kontakt

Mati-Met
37-450 Brandwica,
koło Stalowej Woli
ul. Orzeszkowej 28
(17) 857 70 66
+48 501 724 824
e-mail: info@mati-met.pl

Panele ogrodzeniowe czy siatka?

Wiele osób poszukujących atrakcyjnego cenowo i funkcjonalnego ogrodzenia linii bocznej posesji, decyduje się na montaż siatki lub paneli ogrodzeniowych. Zarówno siatka, jak i panele mają swoje zalety i wady, które warto uwzględnić przed podjęciem decyzji. Co okaże się lepszym rozwiązaniem – panele ogrodzeniowe czy siatka?

Siatki ogrodzeniowe – funkcjonalne i przystępne cenowo

Siatka ogrodzeniowa to najtańszy sposób na skuteczne ogrodzenie posesji, działki czy firmowego terenu. Choć nie wygląda ona zbyt reprezentacyjnie, to dobrej jakości siatka jest w stanie zapewnić wieloletnią i bezproblemową eksploatację.
Siatki różnią się między sobą jakością materiału, sposobem łączenia drutu oraz powłoką ochronną. Na rynku dostępne są dwa rodzaje siatek – plecione oraz zgrzewane. Te pierwsze plecione są z drutu, a ich ogniwa przyjmują najczęściej kształt rombów. Siatki te są najtańszym sposobem na skuteczne i funkcjonalne zabezpieczenie i ogrodzenie posesji.

Siatki zgrzewane wykonywane są z grubszego drutu łączonego ze sobą w trwały sposób. Zapewniają one większą sztywność oraz trwałość, a ze względu na trwałe połączenie ogniw, są bardziej odporne na powstawanie ognisk rdzy spowodowanych przecieraniem się warstwy ocynku podczas pracy siatki. Oczka tego typu siatek najczęściej przyjmują kształt prostokąta lub kwadratu. Niemniej, wraz z lepszymi parametrami technicznymi idzie również wyższa cena zakupu siatek zgrzewanych.

Siatka ogrodzeniowa może być chroniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem UV poprzez warstwę ocynku lub warstwy PVC. Ocynk stanowi skuteczne zabezpieczenie przed korodowaniem, niemniej w przypadku poruszania się siatki, warstwa ocynku może się mechanicznie przetrzeć, co spowoduje powstawanie ognisk rdzy. Z kolei tworzywo sztuczne narażone jest na szybkie starzenie spowodowane promieniowaniem UV. Ekspozycja na słońce z czasem doprowadzi do twardnienia PVC i odpadania go od drutu siatki.


Kiedy warto zdecydować się na ogrodzenia z siatek?

Na siatkę warto zdecydować się przede wszystkim, gdy poszukujemy ekonomicznego sposobu na skuteczne ogrodzenie prywatnej lub firmowej posesji czy działki rolnej. Dobrej jakości siatki zapewnią wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie, będą stosunkowo łatwe w montażu i świetnie sprawdzą się jako ogrodzenie boczne działki. Duża ilość wariantów siatek pozwoli łatwo dopasować rodzaj siatki do osobistych preferencji. Należy jednak pamiętać, że w przypadku ogrodzeń z siatki konieczne będzie doglądanie ogniw i ewentualne ich doginanie czy ponowne zaplatanie w sytuacji, gdy siatka się rozplącze.


Panele ogrodzeniowe – sprawdzone i solidne ogrodzenie na lata

Panele ogrodzeniowe to obecnie najbardziej uniwersalne, najsolidniejsze i najprostsze w montażu materiały ogrodzeniowe. Poza świetnymi parametrami technicznymi, wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, dużą sztywnością i ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi, gwarantują także wysoki poziom estetyki. A wszystko to w relatywnie niskiej cenie. Z paneli ogrodzeniowych można skorzystać zarówno do ogradzania bocznych i tylnych części posesji, jak i frontowej części działki. Sprawdzą się w budownictwie mieszkalnym, rolnym oraz przemysłowym i komercyjnym.

Ogrodzenie z paneli wykonywane jest w formie modułów ze zgrzewanych drutów stalowych powlekanych grubą warstwą ocynku i farby proszkowej. Zapewnia to skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem UV, a co za tym idzie możliwie długą i bezproblemową eksploatację bez potrzeb wykonywania działań konserwacyjnych.

Panele ogrodzeniowe dostępne są w wielu formatach i wariantach kolorystycznych – najwyższe z nich mierzą ponad 2400 mm wysokości i 2500 mm szerokości. Dzięki odpowiednim przetłoczeniom zachowują one optymalną sztywność. Dużą wysokość i solidna konstrukcja sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa, a eleganckie wykończenie ogrodzenia w różnorodnych wariantach kolorystycznych zwiększa prestiż terenu firmy oraz estetykę posesji.


Kiedy warto zdecydować się na ogrodzenia z paneli?

Ogrodzenia z paneli to doskonały sposób na estetyczne i wyjątkowo trwałe zabezpieczenie każdej posesji. Optymalne zabezpieczenie przed korozją, sztywność oraz mocne połączenia prętów skutecznie ochronią teren zarówno przed intruzami, jak i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki łatwości instalowania ogrodzeń z paneli cała posesja może zostać nimi ogrodzona w niespełna kilka godzin - i to w pojedynkę. W przypadku siatek konieczne są co najmniej dwie osoby - jedna od naciągania siatki, druga do jej montowania i pozycjonowania.

Panele dostępne na rynku wykonywane są w szerokiej palecie kolorystycznej i w różnych kształtach. Dzięki temu można łatwo dopasować ich design do osobistych potrzeb i preferencji.
powrót